ikonki      

Saturday, July 28, 2012

How to stay alive?


Cokolwiek Gong znaczy dla ciebie jest wielce prawdopodobne, że znaczy on coś całkiem przeciwnego dla kogoś innego
Daevid Allen

Gong to francuska progresywna grupa rockowa wywodząca się z brytyjskiej sceny Canterbury, założona w 1968 roku przez Deavida Allena(znanego również z Soft Machine). Najlepszy ich okres przypada na lata 1970-1977.Przez grupę przewinęło się bardzo wielu muzyków, przez co styl grupy to jedna wielka mieszanka rocka progresywnego, jak i psychodelicznego, jazzu z szeroko rozumianą muzyką eksperymentalną i elementami folku. Gong balansuję pomiędzy groteską, teatralnością, awangardowymi eksperymentami oraz solidną grą, bogatą instrumentalnie.
Zapewne nie jesteście świadomi, że Allen poprzez stworzenie tego projektu, wykreował wraz z  resztą grupy wspaniały świat- Zieloną Planetę Gong, z której,zacytuję, pochodzą dobrze uśmiglone dzbankogłowe pixy (Pot Head Pixies). Poruszają się one w Latających Imbrykach (Flying Teapots) i porozumiewają się z wybranymi Ziemianami przez  telepatyczną miedzymózgową sieć o pozagnomowej częstotliwości zwanej Niewidzialne Radio Gnom (Radio Gnome Invisible)Jest to dobry sposób na oderwanie się choć na chwilę od szarej rzeczywistości, by móc uciec do tych wspaniałych dziwolągów, którzy zaoferują nam dawkę pozytywnej energii, wrażeń, jak i z pewnością pobudzą naszą wyobraźnię
Polecam!


a jeśli chcecie więcej polecam artykuł : Gong - kosmiczny kabaret z przesłaniemźródła: wikipedia.pl, artykuł(patrz wyżej),lastfmNo comments:

Post a Comment